1. Kursy letnie
  2. Kurs skałkowy pełny
  3. Termin 15.10.2024 - 20.10.2024

Kurs skałkowy pełny

15.10 - 20.10.2024 (6 dni)

Dolinki Podkrakowskie, Kraków

wolne 4 z 4 miejsc

Michał Makowski

2150 zł

PZA

Instruktor deklaruje, że kurs będzie realizowany zgodnie z programem Polskiego Związku Alpinizmu


Dla Kogo ?

Dla osób początkujących i tych którzy mieli kontakt ze wspinaniem, ale chcą usystematyzować swoją wiedzę i umiejętności. Ta forma kursu jest najbardziej kompleksowym szkoleniem w skałach.

O kursie

Celem kursu jest wyszkolenie wspinaczy do samodzielnego poruszania się w terenie skalnym wyposażonym i niewyposażonym w stałe punkty asekuracyjne. Kurs jest przygotowaniem do kursu taternickiego.

Kurs odbywa się na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej, najczęściej w dolinkach Kobylańskiej, Będkowskiej, Bolechowickiej i na ostańcach Jerzmanowickich lub w Sokolikach.

Kurs trwa sześć dni. Odbywa się przy minimum dwóch uczestnikach. Maksymalna ilość uczestników przypadających na jednego instruktora to cztery osoby.

Na kursie zapewniamy cały sprzęt potrzebny do wspinania.

Czego się nauczysz

Żeby zaliczyć kurs, musisz opanować zawarte w programie umiejętności w zakresie techniki asekuracji i pozostałych technik linowych oraz samodzielne i swobodne pokonywać z dolną asekuracją drogi skalne, niewyposażone w stałe punkty asekuracyjne, o trudnościach, co najmniej IV w skali UIAA, jeśli nic Ci to nie mówi, nie martw się wszystkiego dowiesz się w trakcie kursu. Po zakończeniu kursu, otrzymasz zaświadczenie o ukończeniu szkolenia przeprowadzonego zgodnie z programem PZA i skierowanie na kurs taternicki.


Zarezerwuj miejsce

Nie ponosisz żadnych kosztów. Skontaktuje się z Tobą organizator kursu (instruktor Michał Makowski) i odpowie na ewentualne pytania. Rezerwujesz jedno miejsce, jeśli chcesz zapisać więcej osób, wypełnij zgłoszenie ponownie.