1. Kursy zimowe
  2. ABC wspinania zimowego
raki wspinaczkowe

ABC wspinania zimowego

Spróbuj zimowej wspinaczki w wielu odmianach: skalnej, lodowej i w tatrzańskich trawkach. ABC wspinania zimowego to przedsmak kursu taternickiego.


Wybierz

Wyszukaj instruktora, miejsce i idealny termin kursu.


Zarezewuj

Wypełnij formularz, a instruktor skontaktuje się z tobą i zajmie się resztą.


Odbierz bonus

Po kursie wypełnij ankietę, a otrzymasz od nas chustę.

Wybierz

Wyszukaj instruktora, miejsce i idealny termin kursu.

Zarezewuj

Wypełnij formularz, a instruktor skontaktuje się z tobą i zajmie się resztą.

Odbierz bonus

Po kursie wypełnij ankietę. Otrzymasz od nas chustę.

~4 dni

Czas trwania

Maks. 4

Liczba kursantów

~1500

Cena na osobę

Kurs "ABC wspinania zimowego" może różnić się programem pomiędzy instruktorami. Czasami jest też nazywany "ABC taternictwa zimowego", "W Skale i Lodzie", "Drytool i Mixt", "Kurs wspinaczki mikstowej". Łączy go jedna przewodnia myśl: został stworzony dla osób chcących spróbować zimowej wspinaczki, ale w szybszy sposób, bez kończenia kursu taternickiego zimowego.

Aby wziąć w nim udział, zazwyczaj nie trzeba spełniać tak rygorystycznych wymagań jak na zimowy taternicki, a część wspinaczek odbywa się na wędkę.

Podczas kursu korzysta się z typowego zimowego sprzętu, takiego jak dziabki wspinaczkowe i stosuje się standardowe metody wspinaczkowe, które są używane podczas wspinaczek w śniegu, lodzie i mikście. Jednak, nie wspina się na pełnych drogach taternickich, skupiając się raczej na krótszych formach.

Nauczysz się poruszać w terenie skalnym, lodowym i mikstowym zimą oraz oczywiście poprawnie się asekurować. Podczas niektórych kursów poza samą wspinaczką, będziesz mieć również czas na naukę hamowania czy zabezpieczania się przy użyciu czekana, oraz naukę profilaktyki lawinowej.

Najbliższe kursy ABC wspinaczki zimowej

Poniżej znajdziesz tylko 10 najbliższych terminów szkoleń. Jeżeli szukasz późniejszej daty zobacz kalendarz.