1. Kursy zimowe

Zimowe kursy górskie i wspinaczkowe

Witaj w największej bazie zimowych kursów. Już teraz zaplanuj swoją górską przygodę.

  • 0

Miejsc na kursach

  • 0

Terminów do wyboru

  • 8

Rodzajów kursów

  • 72

Instruktorów

Schemat szkoleń zimowych

Dla turystów
Dla narciarzy
Dla wspinaczy

~ dni

max. osób

~

~ dni

max. osób

~

~ dni

max. osób

~
Dla każdego

~ dni

max. osób

~

W bazie zimowych kursów górskich znajduje się siedem najpopularniejszych typów szkoleń skierowanych do wspinaczy, turystów górskich i narciarzy.
Niezależnie od twojego zaawansowania i celów, znajdziesz coś, co pozwoli ci podnieść poziom i bezpieczeństwo w trakcie wykonywanych aktywności górskich.

Dla osób chodzących po górach latem, które chcą rozwinąć swoje umiejętności i spróbować gór zimą, standardowym szkoleniem jest podstawowy kurs turystyki zimowej. Dowiesz się na nim między innymi jak poruszać się w rakach, jak używać czekana i jak reagować na zimowe zagrożenia górskie. Zaawansowany kurs turystyki wysokogórskiej to następny etap który rozwija tę wiedzę o aspekty radzenia sobie w trudniejszym terenie górskim, asekurację, sprzęt i techniki linowe do tego wykorzystywane.

Dla osób pragnących połączyć górską przygodę z nartami, standardowym szkoleniem jest kurs skiturowy, nazywany również podstawowym kursem narciarstwa wysokogórskiego. I również tutaj istnieje rozwinięcie tej wiedzy o aspekty techniczne i linowe potrzebne w trudniejszym terenie - zaawansowany kurs narciarstwa wysokogórskiego.

Dla wspinaczy, standardowym szkoleniem jest kurs taternicki zimowy. Trwa on około 7 dni i często ze względu na dużą intensywność dzielony jest na dwie części. Aby wziąć w nim udział, wymagane jest pozytywne ukończenie kursu taternickiego letniego.
Wspinacze zainteresowani jedynie wspinaniem lodowym, znajdą również szkolenie przeznaczone dla nich. Kurs wspinaczki lodowej prowadzony może być w Tatrach ale również istnieją oferty wyjazdów zagranicznych.

Zimowe kursy górskie spina klamrą kurs lawinowy, który tak naprawdę opiewa w wiedzę przydatną każdemu z wymienionych wyżej grup - niezależnie od poziomu zaawansowania, typu aktywości i celów górskich.