1. Kursy letnie
  2. Kurs skałkowy podstawowy
  3. Termin 29.08.2024 - 01.09.2024

Kurs skałkowy podstawowy

29.08 - 01.09.2024 (4 dni)

Dolinki Podkrakowskie

wolne 4 z 4 miejsc

Michał Makowski

1500 zł

PZA

Instruktor deklaruje, że kurs będzie realizowany zgodnie z programem Polskiego Związku Alpinizmu


Dla Kogo ?

Dla osób początkujących bez żadnego doświadczenia i tych którzy mieli kontakt ze wspinaniem, ale chcą usystematyzować swoją wiedzę i umiejętności.

O kursie

Celem kursu jest wyszkolenie wspinaczy do samodzielnego poruszania się w terenie skalnym, wyposażonym w stałe punkty asekuracyjne. Kurs jest pierwszym krokiem do dalszego szkolenia. Dodatkowo przygotowuje do korzystania ze sztucznych ścianek wspinaczkowych.

Kurs odbywa się na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej, najczęściej w dolinach Kobylańskiej, Będkowskiej, Bolechowickiej i na ostańcach Jerzmanowickich .

Kurs trwa cztery dni. Odbywa się przy minimum dwóch uczestnikach. Maksymalna ilość uczestników przypadających na jednego instruktora to cztery osoby.

Na kursie zapewniamy cały sprzęt potrzebny do wspinania.

Czego się nauczysz

Żeby zaliczyć kurs musisz opanować zawarte w programie umiejętności w zakresie techniki asekuracji i pozostałych technik linowych oraz samodzielne i swobodne pokonywać z dolną asekuracją drogi skalne o trudnościach, co najmniej IV w skali UIAA, jeśli nic Ci to nie mówi, nie martw się wszystkiego dowiesz się w trakcie kursu. Po zakończeniu kursu, otrzymasz zaświadczenie o ukończeniu szkolenia przeprowadzonego zgodnie z programem PZA.

Zarezerwuj miejsce

Nie ponosisz żadnych kosztów. Skontaktuje się z Tobą organizator kursu (instruktor Michał Makowski) i odpowie na ewentualne pytania. Rezerwujesz jedno miejsce, jeśli chcesz zapisać więcej osób, wypełnij zgłoszenie ponownie.