1. Kursy letnie
  2. Kurs skałkowy na własnej asekuracji
  3. Termin 25.07.2024 - 28.07.2024

Kurs skałkowy na własnej asekuracji

25.07 - 28.07.2024 (4 dni)

Dolinki Podkrakowskie, Kraków

wolne 4 z 4 miejsc

Michał Makowski

1650 zł

PZA

Instruktor deklaruje, że kurs będzie realizowany zgodnie z programem Polskiego Związku Alpinizmu


Kurs wspinania na własnej asekuracji i wspinania wielowyciągowego.

Dla Kogo ?

Dla osób którzy już mieli kontakt ze wspinaniem, znają podstawy wspinaczki po drogach ubezpieczonych w stałe punkty asekuracyjne. Chcą poszerzyć swoją wiedzę o wspinanie na własnej asekuracji i wspinanie wielowyciągowe lub przygotować się do kursu taternickiego. Zachęcamy do odbycia wcześniej czterodniowego kursu po drogach ubezpieczonych.

O kursie

Celem kursu jest wyszkolenie wspinaczy do samodzielnego poruszania się w terenie skalnym niewyposażonym w stałe punkty asekuracyjne. Kurs jest przygotowaniem do kursu taternickiego.

Kurs odbywa się na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej najczęściej w dolinach Kobylańskiej, Będkowskiej, Bolechowickiej i na ostańcach Jerzmanowickich.

Kurs trwa cztery dni. Odbywa się przy minimum dwóch uczestnikach. Maksymalna ilość uczestników przypadających na jednego instruktora to cztery osoby.

Na kursie zapewniamy cały sprzęt potrzebny do wspinania.

Czego się nauczysz

Żeby zaliczyć kurs musisz opanować zawarte w programie umiejętności w zakresie techniki asekuracji i pozostałych technik linowych oraz samodzielne i swobodne pokonywać z dolną asekuracją drogi skalne, niewyposażone w stałe punkty asekuracyjne, o trudnościach, co najmniej IV w skali UIAA. Po zakończeniu kursu otrzymasz zaświadczenie o ukończeniu szkolenia, przeprowadzonego zgodnie z programem PZA i skierowanie na kurs taternicki.

Zarezerwuj miejsce

Nie ponosisz żadnych kosztów. Skontaktuje się z Tobą organizator kursu (instruktor Michał Makowski) i odpowie na ewentualne pytania. Rezerwujesz jedno miejsce, jeśli chcesz zapisać więcej osób, wypełnij zgłoszenie ponownie.