1. Instruktorzy
  2. Michał Czubak
Michał Czubak

Michał Czubak

Instruktor Sportu o spec. Wspinaczka Skalna

Dostępnych kursów: 0

Wolnych miejsc: 0

Project Podzamcze

O mnie

Wspinam się przez większość mojego życia, już przeszło 25 lat. Zaczynałem na Jurze, w Rzędkowicach, jednak swoje wspinaczkowe życie związałem z Podzamczem. Od 2001 roku mieszkam na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, to tutaj szkolę, tworzę nowe drogi i pisze przewodniki wspinaczkowe.

Moja przygoda ze szkoleniami zaczęła się w 2005 roku, wtedy też ukończyłem Kurs Instruktora Wspinaczki Rekreacyjnej, a w roku 2021 Kurs Instruktora Sportu o specjalności wspinaczka sportowa.

Jestem autorem kilkudziesięciu dróg wspinaczkowych w Podzamczu od stopnia IV do VI.4 +, wiele z nich to obecnie wielkie klasyki. Najtrudniejsza droga RP - VI.5+ , najtrudniejsza droga OS - 7a. Najpiękniejsza poprowadzona na Jurze - Elktromontaz VI.3+ na Niedźwiedziu w Podzamczu ;)

Oprócz wspinaczki sportowej uwielbiam wspinać się na własnej asekuracji w skałach , a także w górach. Wspinam się w Tatrach, Alpach, Dolomitach, Paklenicy. Jestem współautorem drogi Lato w Kobylanach VI+ na Zmarzej Przełęczy.

Zapraszam Was na kursy wspinaczki po drogach ubezpieczonych, wspinaczki na własnej asekuracji, warsztaty doszkalające, a także zagraniczne wyjazdy wspinaczkowe.

Jestem miłośnikiem historii wspinania na Jurze, w związku z tym na moich szkoleniach dowiecie się sporo o tym jak wyglądało życie wspinaczkowe w naszych skałach 20, a nawet 60 lat temu.


Zdjęcia z kursów

  • Instruktor Sportu o spec. Wspinaczka Skalna
  • Instruktor Sportu o spec. Wspinaczka Sportowa
  • Ekiper PZA