1. Instruktorzy
  2. Robert Róg
Robert Róg

Robert Róg

Instruktor Sportu o spec. Narciarstwo Wysokogórskie

Dostępnych kursów: 2

Wolnych miejsc: 6

O mnie

Jak obliczyłem mam już za sobą ponad 45 sezonów narciarskich, a ponad 25 lat pracuję j

ako instruktor narciarstwa. Często skituruję i szkolę w naszych i czeskich Karkonoszach, regularnie z grupami szkoleniowymi jestem w słowackich Tatrach i w Alpach.

W wolnych chwilach najchętniej też wybieram skitury. Jedna z najciekawszych tur, jaką zrobiłem, to Italian High Level Route, przejście Zermatt-Zermatt ale po włoskiej stronie. Przy tej okazji weszliśmy na 10 czterotysięczników, (Breithorn-dwa wierzchołki, Roccia Nera, Castor, Punta Felik, Balmenhorn, Piramide Vincent, Ludwigshohe, Parotspitse, Corno Nero, Zumsteinspitze, Punta Gnifetti ). Z ośmiu z nich zjechaliśmy na nartach. Trasa ta zaliczana jest do najpoważniejszych skialpinistycznych dróg w Alpach. Zrobiła na mnie większe wrażenie niż słynna Haute Route (Chamonix-Zermatt), którą przeszliśmy samodzielnie w małym zespole.

Czasem w wysokie góry nie zabieram nart. Tak było w czasie wyprawy w 2008 roku w Pamir Zachodni (Tadżykistan). W stylu alpejskim weszliśmy na Pik E. Korżeniewskiej 7134 m i Pik Ismaila Sommoniego (Pik Kommunizma) 7495 m.

Bardzo ciekawym doświadczeniem był udział w kilkuosobowej wyprawie w styczniu 2014 na Noszak 7492m w Hindukuszu w Afganistanie. Chociaż nie udało nam się powtórzyć pierwszego zimowego (polskiego) wejścia na tę górę, to działanie w zimowych warunkach w wysokich górach dało nam wiele satysfakcji.

Zapraszam w góry

Robert Róg


Zdjęcia z kursów

  • Instruktor Sportu o spec. Narciarstwo Wysokogórskie
  • Instruktor Narciarstwa PZN
  • Międzynarodowy Przewodnik Górski UIMLA
  • Instruktor ratownictwa Grupa Karkonoska GOPR
  • Przewodnik sudecki

Kalendarz kursów

Poniżej znajdziesz listę kursów które prowadzi Robert Róg. Zachęcamy do rezerwacji terminu. Robert skontaktuje się z Tobą i odpowie na wszystkie dodatkowe pytania.

Wybierz kurs
Sortuj po

instruktor Robert Róg - zdjęcie profilowe

Kurs skiturowy - podstawowy
 13.03 - 15.03.2024
  (3 dni)
Karkonosze polskie i czeskie, Schronisko 'Pod Łabskim Szczytem'
wolne 4 z 6 miejsc
400 zł

instruktor Robert Róg - zdjęcie profilowe

Kurs skiturowy - podstawowy
 15.03 - 17.03.2024
  (3 dni)
Karkonosze polskie i czeskie, Schronisko 'Pod Łabskim Szczytem'
wolne 2 z 6 miejsc
450 zł